מקונספט להיטרוד -- היום ממש 84 שנים - הפעם קרייזלר

הבמה שלכם לכל נושאי האספנות בארץ ובעולם

מקונספט להיטרוד -- היום ממש 84 שנים - הפעם קרייזלר

הודעהעל ידי AKICHU » א' ינואר 06, 2008 12:44 am

[b]תמונה
חברת קרייזלר נוסדה ב- 6 ביוני 1925 ע"י וולטר פ. קרייזלר כאשר מקסוול מוטור התארגנה מחדש תחת המותג תאגיד קרייזלר.

בינואר 1924 קרייזלר השיקה את מכונית הקרייזלר הראשונה שתוכננה על מנת לספק ללקוח מכונית חדישה מכנית ועיצובית במחיר ששווה לכל נפש
תמונה

אמנם הדגם האחרון של מקסוול הוצג ב1925
תמונה

אבל האמת היא שהקו החדש של הדגם הזול יותר בעל 4 הצילינדרים של קרייזלר שהוצג שנה אחרי כן ב1926 היה למעשה מכונית מקסוול ששופרה מכנית תחת השם קרייזלר.
תמונה

כהמשך לסדרה שהחילותי בה וכוונתי היא להציג הבט אחר של התעשיה הנאורה הזאת, דווקא בגלל שהיא שנוייה במחלוקת, האם להשאר נאמנים למקור? האם להעז וכנגד כל המוסכמות לבנות משהו שונה לחלוטין ולתת לדמיון הפורה של המעצבים להשתולל או לחילופין לדמיונו של הפרט שרוצה להביע את עצמו בדרכו שלו?
אין אני נוקטת עמדה, אני מהאסכולה שטוענת שיש להצמד למקור, אבל אני מכבדת את את תרבות ההוטרוד שהיא קיימת ובועטת חזק, וכפי שתווחכו גם נחשבת לאספנות

הקונספט:

1940 Chrysler Concept
תמונה

1951 Chrysler K-310 Concept
תמונה
בתחילה חשבו קרייזלר לשתף פעולה עם Pininfarina סדנא לעיצוב מכוניות איטלקית, אולם לבסוף הבחירה הייתה ב- סדנת עיצוב איטלקית מפורסמת אחרת Carrozzeria Ghia איתם שיתפו פעולה כ15 שנים ויצרו מכוניות מדהימות
מכונית זאת הייתה הראשונה בסדרה כאשר ה K בשם מסמל את האות הראשונה בשמו של מי שהיה נשיא קרייזלר K.T KELLER בין השנים 1935-1950, ה 310 הם ה- כ"ס ובנימה קצת אישית, זו אחת מהמכוניות שהייתי רוצה שתהייה שלי אולם לדאבוני הרב ועד כמה שידוע לי אף אחת לא שרדה.

1952 Chrysler C-200 Concept
תמונה
1953 Chrysler D'Elegance Concept
תמונה
Virgil Exner המעצב הראשי של קרייזלר שנשלף מדיוויזית סטודיבייקר במטרה לשדרג את העיצוב, הוא היה אחראי לסדרה שלמה של עיצוביים יחודיים דבר שזכה לכינוי The Exner Era וגם זו אחת שחשקה נפשי בה.

1954 Chrysler La Comptesse Concept
תמונה

1955 Chrysler Falcon Concept
תמונה

1958 Chrysler Dual Ghia Coupe Concept
תמונה

1961 Chrysler Turboflite Concept
תמונה

1969 Chrysler Concept 70X
תמונה

1977 Chrysler Turbine-car Concept
תמונה

1993 Chrysler Thunderbolt-concept
תמונה

Chrysler Atlantic Concept
תמונה

הוטרוד והמונמכות עד כדי כאב

Chrysler 1930
תמונה

Chrysler 1931
תמונה

Chrysler 1933
תמונה

Chrysler Airflow 1934
תמונה

Chrysler Coupe Airstream 1935
תמונה

Chrysler Airflow 1936 ואם היו לכם עדיין ספקןת אם זו אספנות או לא אז האקזמפלר הזה מחירו 550,800$
תמונה

Chrysler Chopped 1937
תמונה

Chrysler Royal 4d 1939
תמונה

Chrysler Coupe 1947
תמונה

Chrysler hard top chopped 1958
תמונה

PT Cruiser 2002 עוללה עם דלתות התאבדות, כנפיים מנופחות וצבע אולטרא סגולי שמשנה צבעו בהתאם לזווית
תמונה

ואחת אחרת עם הלהבות הכל כך מאפיינות
תמונה

שבוע הכי טוב
אירית
טיפ לחיים : אף פעם אל תטוס בחברת תעופה שטייסיה מאמינים בגלגול נשמות
אושר משמעו: בריאות טובה וזכרון דפוק .
סמל אישי של המשתמש
AKICHU

חזור אל פורום אספנות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים