תמונות ורשמים ממפגש הטילונים מוזיאון העיצוב חולון 1.03.2014

אירועי אספנות בישראל ובעולם - פרטים, תמונות והסיפורים שלכם

תמונות ורשמים ממפגש הטילונים מוזיאון העיצוב חולון 1.03.2014

הודעהעל ידי ICM IS » ש' מרץ 01, 2014 7:45 pm

בהמשך לתערוכת האופניים המתקיימת כעת במוזיאון העיצוב חולון ואשר עומדת להסתיים (ואני ממליץ מאוד לבקר בה) אירגנתי תצוגה של טילונים, ולמה?
בתערוכה יש תצוגה של אופניים מתצורת הארץ חרש אופן, דהר ,מיכלסון סנונית ו מ.א.י מפעלי אופנים ישראליים או כפי שכולם מכירים I.C.M
ומכיוון שחשבתי שחייבים להשלים את הפזל אז חייבים לקיים תצוגה של טילונים.
פניתי למוזיאון בעניין זה ונענתי בחיוב לבקשתי ואיפשרו לי לקיים תצוגה זו.
אז תודה להנהלת המוזיאון ובמיוחד לאמנון איש הקשר שלהם מולי שסבל אותי ונענה לכל בקשה שהצבתי לו.
והכי חשוב תודה לכל מציגי הטילונים יגאל, עמוס, יורם, ישראל, דני, עידו, גלעד, ואם שכחתי מישהו איתו הסליחה.
תודה לצלמים זאב, אנדרי ורוני על הסרטון.
תודה למי שסייע בסידור ואירגון.
תודה לכל אספני הדו גלגלי שהגיעו, ווספות סוזוקי פיאגו וגם BMW שכיבדו אותנו בנוכחותם.
שבוע טוב
ולהתראות במפגש הבא.
חברים ולא לשכוח מי שרוצה לקבל דיוור והודעות על המפגשים שאתר הטילונים הקלאסיים I.C.M וכל השאר מארגן או מוזמן נא להרשם לפורום בכתובת זו.
viewforum.php?f
או להתעדכן בקבוצה בפייסבוק I.C.M וכל השאר בכתובת זו
https://www.facebook.com/groups/icmisrael/

תודה לרוני ברונר על הסירטון.
תמונות נוספות בהמשך.
[/YouTube]
ברוכים הבאים - "לעולם הטילונים"
אתר הטילונים הקלאסיים I.C.M וכל השאר - http://icmisrael.com/
פייסבוק - http://www.facebook.com/groups/icmisrael/
אלבום צילומים - http://public.fotki.com/ufd41/
סמל אישי של המשתמש
ICM IS

מפגש טילונים במוזאון העיצוב בחולון-רשמים.

הודעהעל ידי annetzer » א' מרץ 02, 2014 7:15 pm

ישנם אספני כלי רכב מכל הסוגים. כאלה שאוספים מכוניות, כאלה שאוספים משאיות, כאלה שאוספים אופנועים וכאלה שאוספים טילונים (יצא לי חרוז?) ואני כאן אתכם כדי לתאר יום כייף בחברת אלה מהקטגוריה האחרונה, אספני טילונים. בנעוריי הכרתי את הכלים האלה בשם טוסטוסים (וזה בערך כל אשר הכרתי-השם). היום, כעבור ... שנים, אני זוכה להזכר אפילו בריח העשן שהכלים אלה משאירים אחריהם. יום שבת, מזג אוויר מעולה לתצוגת טילונים, נוכחות כמעט מלאה של כל המציגים ומצב רוח היה בשפע. מוזאון העיצוב בחולון, בנציגותו של אמנון זילבר-מנהל אגף החינוך-נתן במה מכובדת ביותר, לכ 20 כלים שהמכנה המשותף שלהם, הוא מנוע 50 סמ"ק, מנוע שתי פעימות ושני גלגלים. מי אמר 2+2?
מוזאון העיצוב אוצר בימים אלה, תערוכת אופניים, המציגה מקצת ההיסטוריה של ייצור אופניים בא"י (והייתה היסטוריה די מפוארת בתחום), יחד עם אוסף זוגות אופניים, מתחילת
המאה הקודמת ועד ימינו אנו. האוסף שייך למיכאל אמבכאר.מוזאון האופניים בהנהלתו של אלון וולף, תרם לא מעט פריטים המעידים על תעשיה ענפה של אופניים ותרבות רכיבה שהולכת ותופסת עוד ועוד תאוצה.
ולמה תצוגת טילונים בסמוך לתערוכת אופניים? מפני שכל הקשור לטילונים החל באופניים, כפי שחיים סירי-מנהל אתר הטילונים וכל השאר-מספר לנו. חיים עמל קשה, כדי שיום זה יהיה מוצלח ומהנה. להיות בקשר עם המוזאון, להזמין אנשים, להכין מוצגים, ואפילו להכין שלטים לכל טילון.
ואכן היום הזה היה מאוד מהנה ומלא בהזרמת מידע. כל המציגים שמחו לקבל הזדמנות ולספר על מה שהם אוהבים באמת: על טילונים.
אחד המוצגים שחיים הביא עמו, היה טילון ששימש ככלי לימוד לתאוריה. המנוע, השילדה, פנסים, בולמים ובלמים, נחתכו כך שניתן לראות את כל המרכיבים של כל מיכללול. האגדה מספרת שהרינגים נמכרו כאופציה אחרונה כשלא היה יותר שום מקור אחר.
יגאל גל הגיע מקיבוץ דליה יחד עם 5 כלים משופצים עד לרמת הבורג. לפי השלטים שהציב בסמוך לכל כלי, מבינים שיגאל הציג טילונים גם בעבר, כך שהוא כבר מתורגל לנסוע ממקום למקום ולהציג. אחד הסיפורים שהוא מספר, על טילון שהיה ברשותו והיה מסיע את ביתו קטנה (דאז). הוא מכר את הטילון וכעבור 25 שנה שוב מצא את אותו טילון אצל אותו אדם שמכר לו. כיום יגאל מסיע את נכדתו על טילון זה. והכל מתועד בתמונות. על השיפוץ של אותם טילונים, אפשר ללמוד מתוך אלבום תמונות נוסף, המספר על כך.
ישראל סולומון, הכין עבורנו הדגמה על איך להניע, לנסוע ולעשות שימוש נכון בטילון הכחול שלו (גם הוא משופץ עד לרמת הבורג). ישראל הסביר שבעת הצורך, ניתן להשתמש בטילון גם כאופניים, ע"י דיווש. קצת כושר לא מזיק, לא אז ולא היום.
עמוס שחורי, הגיע לתצוגה כשהוא רכוב על אופניים עם מנוע עזר ונותן לנו שיעור בהתנעה ע"י משיכת כבל.
סיבוב נוסף בין הכלים ואני מגלה גם אוסף קסדות המונחות על הסבלים. רובן נראו לי תלושות מן המציאות ולא קשורות לתצוגה הזאת. אחת מהן ממש הדגישה את התאוריה שלי. היה עליה לא פחות ולא יותר, הסמל של הרלי דווידסון. אתם תגידו לי אם זה הגיוני או לא. אבל באספנות הכל מותר. אפילו להיות יצירתי.
בין האורחים היו בועז אשר הגיע למקום עם קרייזלר 49', משופצת עד לרמת הבורג, עליה נספר בניפרד. שמוליק הגיע עם מוטוגוצי. אבל זה לא מנע ממנו לתת הסברים מפורטים גם, הב.מ.וו. השחורה שעמדה בצד. כדי לא לגנוב את ההצגה כן? עמוס (נוסף, לא מכיר שם משפחה) מצא דרך מקורית איך לשנע את הטילונים שלו לתצוגה. חיבר עגלה לפורד קאפרי הכסופה שלו. אם כבר אספן אז ללכת על הכל. חביב ביותר, אלי על הסוזוקי.
השעות עברו מבלי להרגיש, והטילונים שוב השאירו אחריהם, ריח של עשן בדרך החוצה. תודה לכל המציגים, עשיתם לי ולקהל הרחב את היום. חיים כל הכבוד על האירגון למופת, קבל לייק גדול. וכמובן תודה לאמנון ומוזאון העיצוב בחולון על האפשרות להרים אירוע יפה במקום יפה. מקווה שלא שכחתי מישהו, אבל העדשה שלי אהבה מאוד את כולם והכל (גם אני). עכשיו תסבירו לי איך הגיע לידיי טילון כשאני הגעתי יחד עם אשתי באיביזה ידנית?
להתראות באירועים הבאים.

את אלבום התמונות אפשר לראות בכתובת: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
annetzer

חזור אל ארועי אספנות בארץ ובעולם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים