שחזור אופנוע b.s.a.- wm - 20 סהרה

המכונית לא מניעה? האופנוע משתעל? הפורום הטכני נועד לכל שאלה ולתמונות של תהליכי שיפוץ

Re: שחזור אופנוע b.s.a.- wm - 20 סהרה

הודעהעל ידי אריהג » ה' מרץ 12, 2015 9:00 am

היתה תקופה שרוב האופנועים בארץ היו BSA ואמרו: אופנוע פשוט. אבל כשמביטים בשחזור שלך רואים שמדובר בפשטות גאונית. זאב, אני מבין שנאלצת להלחים את רגלית ההתנעה?
אריהג

הודעהעל ידי zeev » ה' מרץ 12, 2015 12:00 pm

בסה"כ האופנוע לא פשוט , אם לוקחים בחשבון שיפוץ מנוע וגיר , האופנועים האמריקאים פשוטים יותר , ואולי סתם אני מכיר אותם טוב יותר , בעניין הרגלית אתה כנראה מתכוון לחלק העליון , נראה שמישהו פעם אכן ריתך אותה , זה לא עקרוני כי יש עליה גומי , סה"כ כלי נחמד , זה שיבוא אחריו אפילו יותר נחמד .
zeev
צוות הניהול

הודעהעל ידי אריהג » ה' מרץ 12, 2015 1:06 pm

בכל אופן צילינדר אחד מפשט את העבודה, הלא כן? אני מעריץ את מנוע ה- BSA, למרות שנהיגה בו בדרך ארוכה מהווה טיפול פיזיותרפי לידיים ולכתפיים. אני סבור שמבחינת הפקת המומנט שלו, הוא הכי מתקרב למנוע חשמלי; מירב המומנט כבר מסיבובי מנוע אפסיים. לא רק המנוע, אלא כל הרכיבים הנלוים: גיר, מצמד וכו' - בנויים חזק ביותר. עובדה שהוא מסוגל (נכון, באיטיות) לשאת משאות כמו טנדר.
אריהג

הודעהעל ידי zeev » ה' מרץ 12, 2015 2:57 pm

זה די נכון אריה , הספק המנוע הוא 13 bhp כל זה ב- -4200 סיבובים לדקה , אשר למומנט זה כבר עניין אחר , הייתי אומר שהחלק החלש הוא דווקא החלק האחורי של השלדה , לפני זמן לא רב עשיתי תיקוני ריתוך לחלק כזה , הברזל די דק , לסיכום אופנוע צבאי בריטי מאוד סימפטי , והיום כבר לא זול .
בעניין המשא ? ראיתי לפני שנים רבות איך העמיסו על עגלה קדמית 2 חביות גדולות של דגי מלוח והוא נסע .
zeev
צוות הניהול

הודעהעל ידי אריהג » ה' מרץ 12, 2015 3:26 pm

ואני ראיתי לפני שנים רבות איך העמיסו על BSA תלת ארגז אחורי חצאי פרות על אנקולים במשקל שלהערכתי סביב טונה, והוא נסע. לאט מאוד, כשהנהג וחברו אינם ישובים על האוכף אלא הולכים ודוחפים. אבל בכ"ז נסע.
אריהג

הקודם

חזור אל פורום שפץ זאת בעצמך

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים