עמוד 1 מתוך 1

קנייה של רכב מאדם פרטי

הודעהפורסם: א' יוני 16, 2019 10:34 am
על ידי GiDi
מצאתי רכב שאני רוצה לקנות מאדם פרטי והוא רוצה שאני אשלם לו במזומן. השאלה שלי היא קודם כול אם כדאי בכלל לשלם במזומן לאדם פרטי? אני יכול להסתבך במשהו בגלל זה? אני מדבר על סכום של כ-40 אלף, לא עדיף שתהיה לי אסמכתא בנקאית על העברה כזאת?
עכשיו, אם אני לוקח הלוואה מהבנק בשביל הקנייה, אני יכול למשוך הכול במזומן או שיעשו לי בעיות עם סכום כזה גדול (כ-40 אלף)? והמסלולים האלה של מימון לרכב חדש שאני רואה פה למשל https://www.bankhapoalim.co.il/wps/portal/PoalimPrivate/products?WCM_GLOBAL_CONTEXT=Poalim%20-%20Content/poalimsite/sitearea_maintabs/sitearea_motsarimvesirutim/sitearea_halvaotshrai/mimunlerechev/carhalvaa - הם נחשבים משתלמים יותר מהלוואות חוץ בנקאיות? מה ההבדל ביניהם מבחינת התנאים? וגם בחברות שהן לא בנקים צריך לשעבד את הרכב והביטוח כמו שכתוב באתר של הבנק? למה הם בעצם צריכים שעבוד של הפוליסת ביטוח? והם מתכוונים למקיף או גם לחובה?

Re: קנייה של רכב מאדם פרטי

הודעהפורסם: ו' יוני 28, 2019 10:44 pm
על ידי אריהג
גידי שלום

האתר, דף הפייסבוק הקשור בו והמועדון, מתמקדים ברכב אספנות, אם כי הם מקדישים תשומת לב גם לנושאים הקשורים ברכב כללי ובעצות שימושיות.

מדבריך לא ברור האם כוונתך לרכב אספנות או לרכב שאינו מוגדר אספנות.

אפשר לומר, שברכישת רכב בשווי של אלפי שקלים בודדים, תשלום במזומן הוא הגיוני וסביר.

כמו שציינת בעצמך, ברכישת רכב בכמה עשרות אלפי שקלים - עדיף שתהיה לך אסמכתא בנקאית על העברת הסכום.

אם המוכר אינו מוכן בשום פנים ואופן לקבל את התשלום בצ'ק בנקאי, הדבר מעורר חשדות לגבי חוקיות הרכב, או חוקיות המוכר או החוקיות של שניהם גם יחד.

מציע שתבדוק ותשקול את מידת הכדאיות של לקיחת הלוואה ושיעבוד הרכב.

ב ה צ ל ח ה!!