לזאב, לאירית ולכל המתעניין מדוע אני כה נרעש מהליקויים בדירתי

כל הנושאים שבעולם מלבד אספנות

לזאב, לאירית ולכל המתעניין מדוע אני כה נרעש מהליקויים בדירתי

הודעהעל ידי אריהג » ב' מרץ 25, 2013 5:35 pm

אני גר בקומה 3. מעלי 16 קומות שבהן הדירות גדולות יותר. מהנדס הבניין האיכותי תיכנן את מיקום השרותים של כל 16 הקומות שמעלי כך, שצינור הביוב שלהן מגיע אל התקרה של הסלון שלי בדיוק מעל וליד פינת האוכל. שם הצינור פונה ב- 90 מעלות לאורך התקרה בצורה אופקית לאורך כמה מטרים ושוב ב- 90 מעלות יורד אנכית 2 מטרים בצמוד לארון המטבח. הצינור לא היה מבודד כלל ויכולתי, לו היה לי זמן וחשק, לערוך מחקר אמפירי אודות מנהגי ההיגיינה של הישראלי הממוצע - רק מהאזנה לצינור. פתחו את חיפוי הגבס וניסו לדחוס כמויות עצומות של צמר סלעים. כמעט שלא עימעם את הרעשים. (מה שקורין ביידיש: "עזר קרעחצן"). הביאו מהנדסת אקוסטיקה שהבטיחה לספק חומר מבודד רעשים יעיל וכעת אנחנו רק מנסים לנקוט אופטימיות....

אז ליקוי כזה טרם נשמע, נכון?
אריהג

Re: לזאב, לאירית ולכל המתעניין מדוע אני כה נרעש מהליקויים בד

הודעהעל ידי רועי צוקרמן » ב' מרץ 25, 2013 5:39 pm

וואוו... זה כנראה שיא חדש של חלם. מקווה שייפתר בהקדם, אישית הייתי מאבד את השפיות כבר מזמן בסיטואציה כזו.
סמל אישי של המשתמש
רועי צוקרמן
צוות הניהול

הודעהעל ידי zeev » ב' מרץ 25, 2013 7:18 pm

אריה ידידנו תחשוב רגע לבד , אם במדינה הזו מהנדסים היו יודעים לתכנן , נהגים לנהוג , מנהלים לנהל כמו שצריך , ואחרון ממשלה ראויה , לאן היינו מגיעים במדינה הזאת .
וברצינות , יהיה לזה סוף חבל על הבריאות שמפסידים , את זה מאוד קשה לתקן , ורק שיהיה חג שמח .
zeev
צוות הניהול

הודעהעל ידי AKICHU » ג' מרץ 26, 2013 12:47 pm

1. לפתוח את הצינור ולסתום אותו (זה רעיון של חיימק'ה)
2. לצלם ולהקליט ולשלוח לטלוויזיה - לצחנור לילה (זה רעיון של חיימק'ה - אבל הוא התכוון לצינור לילה ואני שפרתי את המילה ברוח הענין)
3. לתבוע את הקבלן (זה רעיון של חיימק'ה)
4. הכי חשוב מסי מעבר (זה גם רעיון של חיימק'ה)

וברצינות, לדעתי זה פשוט לא תקין, לא הגיוני וחרא של קבלן
אירית
טיפ לחיים : אף פעם אל תטוס בחברת תעופה שטייסיה מאמינים בגלגול נשמות
אושר משמעו: בריאות טובה וזכרון דפוק .
סמל אישי של המשתמש
AKICHU

הודעהעל ידי אריהג » ג' מרץ 26, 2013 1:26 pm

חברי היקרים. כמובן שלכשנתפנה, נכין חתיכת תביעה נגד הקבלן. אגב, אמנם הצינור הוא פלסטי, אבל תמיד קיים החשש של דליפה או נזילה. דמיינו לעצמכם מקרה כזה, כשכל הדומן מרטיב את חומר הבידוד...
לגבי סתימת הצינור - גם אני השתעשעתי ברעיון. אם הייתי עושה זאת וכל החרא היה מציף את הדירות מלמעלה - הייתי מגייס אותם בצורה כזו למאבק שלי. אבל לא רק שהם לא אשמים, אלא לרבים מהשכנים יש בעיות של נזילות מכל הכיוונים ואני אומר תודה שלפחות הצרה הזו אינה קיימת אצלי. תודה על ההזדהות!!! ושוב בנימה אופטימית זו - חג שמח ולהתראות.
אריהג

הודעהעל ידי רועי » ג' מרץ 26, 2013 2:41 pm

בנוגע לסתימה
אף אחד לא צריך לדעת איך היא נוצרה.

גרתי פעם בבית שכשהיו מורידים את המים בשרותים של הקומה העליונה, באסלה של הקומה התחתונה היו צצות הפתעות.
כמובן בית חדש...
אז מה יש לנו...
סמל אישי של המשתמש
רועי
צוות הניהול

הודעהעל ידי zeev » ג' מרץ 26, 2013 3:45 pm

יש לי בעניין זה הצעה , לפני שנים רבות אפילו השתמשתי בזה מספר פעמים, קח בלון צלילה , תכין לו ברז שנפתח בלחיצה ( לא בסיבוב ) , חבר אליו צינור גומי , תפתח פתח באחת מנקודות הניקוז, השחל את הצינור פנימה כמטר , דאג שיכנס ישר בלי כיפופים , כעת דחוף מסביב סמרטוטים שתהיה אטימה טובה , זכור ! בלון הצלילה של הצלילה החפשית עומד בלחץ של 200 אטמוספירות אבל מנפחים 180 מטעמי בטחון , כעת אתה דורך חזק על הסמרטוטים ולוחץ בבת אחת על הברז שישלח 180 אטמוספירות לחץ אל צינורות הביוב , מי שיושב על האסלה יקבל את המשלוח חזרה לאחרים יגיעו המים עד התקרה , אתה מסדר מהר את כל הציוד ויוצא החוצה עם הבעה תמוהה מאשים את הקבלן המנוול שכל מה שכתבתי כאן מגיע לו , כעת תהיה לך תמיכה של כל השכנים וזה כבר לא כמו דייר אחד או שניים , אשמח לתת יעוץ נוסף , ועד אז שיהיה בהצלחה .
zeev
צוות הניהול

הודעהעל ידי אריהג » ד' מרץ 27, 2013 9:29 am

כמובן שאני כל הזמן משתעשע בגרימה לסתימה, שתזיק רק לכל השכנים שמעלי ורק לי לא... אבל שוב; השכנים כאן באמת מאוד נחמדים ולא מגיע להם. שנית ההישגם שלי בתחום השחיה דומים לאלופי החרצפים. כל קשר בין צלילה אלי הוא מקרי לחלוטין מלבד מקרה אחד בגיל 14 בחוף שרתון שבו החברים עבדו עלי שיש קרקע מוצקה מתחת לרגליים, שחיתי אליהם וכשעמדתי התחלתי מיד לטבוע. שניים גררו אותי לחוף, נשנק, ואחיזתי בזרועותיהם הותירה בהן שטפי-דם לשבועיים. גם אם תעניק לי, זאב, שי - בלון צלילה, אשתמש בו אולי כמבער אחורי לטוסטוס 50 סמ"ק של בני (עומד סוף סוף להחליפו). מבלי לדעת שאני משתעשע ברעיון הסתימה, חיימק'ה היה הראשון שהציע (גם "כיוון לדעת גדולים" וגם "קנאת סופרים תרבה חוכמה"). ולכן יש לו "כל הזכויות שמורות" ואני אפנה אליו, אם אחליט לממש, שייתן לי מפרט מדויק לסתימה ובעיקר - כשאני מבצע זאת איך להימנע מהתכסות פתאומית של גופי מפרש גוף ומי ספונג'ה של 16 קומות מעלי. זה לא כ"כ פשוט. צריך ראשית לגרום להפסקת מים כללית ולחכות כמה שעות ולבצע באישון לילה, כשלא מחרבנים ולא מתרחצים. חבר'ה, אני באמת (וגם אשתי) מתרגשים מההזדהות שלכם ואנו יכולים להרגיע אתכם שנתבע את הקבלן בוודאות. אבל אני חושש שאם נמשיך עוד את הדיונים בנושא אז יתגמד הנושא של אספנות רכב... אוהב את כולכם, אריה גרינברג.
אריהג

הודעהעל ידי AKICHU » ד' מרץ 27, 2013 10:56 am

זה בדיוק המקום להתעסק בהכל חוץ מאספנות
דר"א יובל עצמון לנו הוא כמדומני קבלן בנין ואולי יכול להוסיף את שתי המעות שלו לנושא?
חג שמייח
אירית
טיפ לחיים : אף פעם אל תטוס בחברת תעופה שטייסיה מאמינים בגלגול נשמות
אושר משמעו: בריאות טובה וזכרון דפוק .
סמל אישי של המשתמש
AKICHU

חזור אל אוף-טופיק

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד